Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

  Prosím, pište své názory. Vyvarujte se neslušných slov a nebojte se slušně upozornit na pravopisnou nebo jinou chybu. Vaše názory mohou číst i děti a proto nevhodná slova a názory budou staženy. Nezlobte se, když se tyto názory neobjeví.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jmeno kralevice ktereho ota veznil

(petra cervenakova, 9. 11. 2016 14:09)

chtela by to najit

Potomci Přemyslovců

(Jiří Čížek, 18. 7. 2016 21:30)

Zaráží mne, že mezi potomky Přemyslovců po přeslici není uveden náš panovnický rod Habsbursko-Lotrinský!
Nebylo by dobré, aby autor této rubriky chybu napravil?

Re: Potomci Přemyslovců

(Gothard Mohučský, 28. 7. 2016 10:20)

Václav IV. byl ženat - ovšem manželství bylo bezdětné.Požádal manženlku aby sama vybrala jednu s dam.On vyzkouší svoji plodnost.Los nebo výběr padl na Kláru von Kuering(16) - která patřila do Lotrinské větvě Štaufů a Habsburků-Lutzenburků.Klára porodila 4. děti Mezi mimi Mikuláše Opavského (Slezského)Elišku,Kláru,Tyldu...Václav se najezdil k papeži aby sňatek zušil ,aby mohl děti uznat za legitimní - papež nedovolil.Tak Václav IV povol nejvyššího důvěrníka,společníka,finančníka Jana Jindřincha (XX) Klingenberka nakonec se stal Václavovým zetěm ,nekorunovaným králem díky sňatku s Klárou Kuering Přemyslovnou .Také se stal ,,poručníkem" jinak v rozhodování nejistého Mikuláše Opavského a jeho manželky.1350 Jindřich Jindřich(XXX) spolu s Jindřichem s Rožumberka vyjednali dnešní hranice s Německem.Proto Ašský výběžek kde Klára měla svůj statek.Postoupili obrovská území ale dohoda byla něco jako federace.Němci smazali dluhy.Naopak přidali peníze za které JJ. přikoupil další území Moravy od Jagelonců.Také se tím dostal jako vkladatel území do podvědomí Habsburků s kterými byl díky Kláře rovněž zpřízněn.Sňatek s nemanželským parchantem bylo však společenské fopa.Navíc Klingenberkové významě vždy ovlivňovali pokladnu Moravské panské jednoty a sami si dosazovali ,,výběrčího daní do Čech" jako krále.Za což byl jeden Klingenberk na radnici v Praze ubodán.Klingenberkové jako rod byli s dějin vymazáni jednak za tenhle sňatek proti církvi,majetnický postoji k zemi Saské(české) a Moravské,za pokrevní linii dynastie císařského rodu Jińdřiců,za Saské kurfiřství,kontrolu příjmu Přemyslovské dlužnické pokladny,za ovládnutí všech šlechtických rodů v zemi,za ovládání nejvyšších zemských postů dosazování pánů s Dubé,Lipé,Kravař,Štemberka,......

Vznik Čechů.

(Gothard Mohučský, 28. 7. 2016 9:52)

Podle zápusu Fuldských,Fradegada,ale i jiných národů jako Hunové,Bulhaři,Řeci....se po usídlení Cyrila a Metoděje v centru? Moravské říše začaly dít velmi ryché,žádané změny.Mnoha lidem to tehdy změnilo život s gruntu.První závažná událost byla zevední úředního jazyka Moravanů tak aby se všichni domluvili.Mluvilo se rusky,bulharsky,makedonsky,řecky,německy, je ne nějak výzačně jedním jazykem.Krerý vnesli C+M do země,.Moravané dlouho okupovali Saskou kotlinu a nejen tu.Němci se jich báli.Moravané byli roztaženi na území zvaném Žitavsko dnes Lužicko Srbsko,Sasko,Bavorsko,Korutnany,Švábsko,Prusko,Slezko...Do vylidnění Saské kotliny začala pod záštitou ,,umělého " panovníka Wenczszla produt díky lokátorům a zákonu o odebzdání II. a dalšího dítěte ke kolonizaci početná skupina mladých lidí s okupvaných území Moravany.Mnozí nebo téměř všichni byli Němci.Pro ně jazyk C+M byl strašně TZESZKÝ-TŽESEZSEKÝ-komoleni na TZESKY(ČESKÝ).Za dobu kolonizace si lokátoři pomáhali nákupem lidí propadlých trestům,dluhům,chudobě....Jako první lokátor je označován pan Hirz Klingenberk od Rýna ,dále pan Bawor s Baworowa,Rožumberkové,Sasowé se Sass...hodně pánů s rodu Schtaufů,Kueringů,Lotringů,Olbramů,Lutzemburký a jiných.Byly založeny dvě základní větvě lokátorů Janovická a Benešovická kteří shodně označují za zakladatele dynastického rodu Modrovouse Welfa s doby kmenových náčelníků pocházejícího někde se Severu.

 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA